ATRIUM PO ROKU OPÄŤ AKTÍVNOU SÚČASŤOU ŠTUDENTSKÉHO PROJEKTU

16.5.2018 - Dom nábytku a dizajnu Atrium sa už po druhýkrát aktívne zapojil do spoločného projektu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a spoločnosti Finep. Tentoraz išlo o zaujímavý projekt riešenia interiérového dizajnu typického apartmánu loftového charakteru v objekte starej továrne na nite Cvernovka nachádzajúcej sa na Trnavskej ceste v Bratislave.

Cieľom projektu bolo spojiť predstavu developera o prestavbe starej Cvernovky s pohľadom mladých nádejných interiérových dizajnérov  5. ročníka Fakulty architektúry STU v Bratislave. O spolupráci študentov a spoločnosti Finep viac prezradila JUDr. Olga Petkova - riaditeľka spoločnosti FINEP SK a.s.:

 

 

 „Plánované rozloženie a dispozícia budúcich bytov v starej Cvernovke nie je štandardom s akým sa študenti na seminároch v škole bežne stretávajú. Práve apartmánové byty loftového charakteru umožňujú študentom popustiť uzdu fantázií a tvoriť kreatívnejšie. Budova bola postavená v roku 1909 vtedy novátorskou technológiou železobetónových konštrukcií. Zadanie pre študentov  preto obsahovalo aj isté obmedzenia. Nemohli zasahovať do obvodového plášťa, rozmerov okenných otvorov a ani do nosných konštrukcií objektu. Súčasťou prezentácie  bola nadhľadová 3D vizualizácia celej dispozície jednotky a kúpeľne spolu s vizualizáciou jednotlivých obytných miestností. Pohľad  normálneho horizontu  ponúkol  celkové riešenie priestoru, vrátane použitých svietidiel a dekorácií. Najväčšou výzvou bolo zahrnutie galérie do vizualizácie a zachovanie pôvodného vnímania industriálneho  priestoru aj v novom prevedení na byty.“

 
Nápad spoločnosti Finep podporiť študentov a nechať ich tvoriť pre reálny projekt ocenil aj dom nábytku Atrium a rád sa pridal ako tretí subjekt k tejto spolupráci. Nielen, že poskytol svoje showroomy pre študentov, aby tu načerpali inšpiráciu pre tvorbu interiéru, ale aktívne zorganizoval so zástupcami slovenských aj svetových značiek nábytku na Slovensku prezentačné dni, kde sa mohli študenti z prvej ruky dozvedieť dôležité informácie o súčasnom trhu s nábytkom, novinkách či preferenciách zákazníkov.

 

 

Prvú sériu prednášok študenti absolvovali v showroomoch Bedeur, Sky carpet, Zeno a Chateau D´ax a následne pokračovali prezentácie v showroome Ambiente a Wemal. Takto tvorcovia interiéru dostali jasnejšiu predstavu, ako projekt poňať a hlavne zakomponovať do návrhov reálne dostupné produkty, ktoré si zákazník môže kúpiť, či objednať v dome nábytku Atrium

 

 

 

Súťažné návrhy študenti odovzdali koncom decembra 2017, pričom výsledky a víťazný projekt boli známe vo februári 2018. Porotu zloženú zo zástupcov všetkých zúčastnených strán zaujala vizualizácia študentky Bc. Kataríny Nagyovej. Vizualizácia najviac reflektovala na požiadavky zadania, mala naozaj nadčasový charakter, bola spracovaná na vizuálne veľmi vysokej úrovni a splnila  predstavu o byte v historickej industriálnej pamiatke, ktorý je však zariadený vo veľmi modernom, súčasnom štýle. Okrem vizuálnej stránky spĺňala aj technickú stránku nutnú k úspešnému absolvovaniu skúšky zo semináru interiérový dizajn.

"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Magazín Trendy bývanie je dynamický magazín, ktorý vás prostredníctvom exkluzívnych fotografií a pútavého obsahu pripraveného v spolupráci s erudovanými odborníkmi prevedie nadčasovým interiérovým dizajnom, svetovou i domácou architektúrou, ekologickým bývaním, najnovšími stavebnými technológiami a najhorúcejšími trendmi.

Buďte neustále informovaní a objednajte si aktuálne vydanie, ročné predplatné, jeho elektronickú verziu alebo si zaobstarajte staršie čísla za zvýhodnenú cenu!