COLOUR ROAD 2018/19 HLASY FARIEB (SOUNDS OF COLOUR)

11.6.2018 - Presnosť, emocionalita alebo láska k prírode – aktuálne bytové trendy ponúkajú inšpiráciu v troch veľmi odlišných oblastiach. Ako vyzerajú farby sveta zodpovedajúce týmto trom odvetviam? Trendový servis RENOLIT Colour Road 2018/19 sa vydáva na novú cestu a nachádza odpovede na viaceré otázky. Farby sú prezentované pod názvom „Sounds of Colour“, teda “Hlasy farieb”.

Nie každý musí mať absolutný hudobný sluch, aby si pri počúvaní najrôznejších zvukov dokázal predstaviť určitú farbu. RENOLIT Colour Road sa týmto zaujímavým fenoménom zaoberá v spojitosti s návrhmi farebných trendov pre interiéry. „Hlasy farieb“ pritom RENOLIT dáva do súvislosti s aktuálnymi smermi v bývaní. To znamená presnosť, citlivosť a láska k prírode. Z výskumov vyplýva, že náš mozog nespracováva rôzne zmyslové vnemy rovnomerne. Optické podnety zastupujú v mozgu zdravého človeka v priemere 83 percent spracovaných dojmov, akustické iba 11 percent. Ak zamedzíme človeku vizuálne vnímanie (napr. pri zavretých očiach), ľudský mozog má ešte vždy stále dostatok informácií, aby tento chýbajúci podnet doplnil zo zásoby pamäti. Práve v prípade rôznych ruchov, ktoré sú vytvárané niečím, čo milujeme a čo má pre nás veľký význam, je zaujímavou otázkou, ktoré farby vlastne vidíme, keď ich vnímame so zavretými očami. Spoznajte dvanásť trendových farieb pre novú sezónu. Spoločnosť RENOLIT v tejto súvislosti priradila rozličným zvukovým vnemom prislúchajúcim trom dôležitým životným oblastiam v rámci trendového servisu Colour Road 2018/19 s témou „Hlasy farieb“ príslušné odtiene a dizajny, vyobrazenie ktorých nájdete v kolekcii Highlight od RENOLIT DESIGN.

 

ZVUKY ŽIVOTA (NOISES OF LIFE)

Predstavte si, že idete okolo stavby a zrazu začnete vnímať odskakujúce iskry od rotačnej brúsky a súčasne započujte prenikavý zvuk kotúča brúsky ako sa „zahrýza“ do ocele. Takmer vás zabolia uši, tak intenzívny a škrípavý ten zvuk je. Sú to ale všetko zvuky života, remesla a techniky, ktoré si zvyčajne spájame s pojmom presnosť. „Zvuky života“ sú prezentované svetom farieb s diskrétnymi odtieňmi sivej a hnedej. Neutrálne sivé odtiene Pearl Grey Suedette Matt a Cement Supermatt prinášajú do nášho domova jasné línie a modernu, ktoré je možné výborne kombinovať s napodobeninami betónu. Otvorené komponenty pritom prinesú do priestoru potrebné odľahčenie. Novinka medzi farbami Colour Road – Tin Plate Supermatt pripomína biely plech. Svojím matným povrchom a ľahkým nádychom farby sa postará o eleganciu pri veľkoplošnom použití, napríklad v kuchyni. Brown Leather Supermatt je zasa farba, ktorá sa dá nájsť často v obývacích izbách, a ktorá prináša nové akcenty do celého interiéru. Ak je kombinovaná so stredne hnedým drevom, zaručene vám zabepečí skvelú atmosféru.

TÓNY HUDBY (VOICES OF MUSIC)

Je jedno, akej hudbe dávate prednosť, jej poslaním je vyvolávať najrôznejšie emócie a osloviť vašu dušu. Pre väčšinu hudobníkov alebo poslucháčov je hudba liekom. Je teda pochopiteľné, že farby, ktoré patria do tohto emocionálneho sveta, pozitívne oslovujú vaše zmysly. Ak by aspoň jedna časť zo zariadenia bytu mala posilniť tieto aspekty vyplývajúce z hudby, musí sa prezentovať v tomto farebnom svete. Pod „Tóny hudby“ sú združené odtiene, ktoré odrážajú vyše popísaný temperament a kreatívnu emocionalitu. Je to predovšetkým oranžová HG Gerbera, ktorá vďaka svojej výraznej a impulzívnej farbe priamo zažiari v zariadeniach interiéru, a pritom vyvolá pocit sviežosti, a to ideálne v kombinácii s bielou farbou alebo bledo dreveným povrchom. Nájdete tu takisto nový fialový odtieň Vibration Supermatt. Tato farba evokuje v interiéri mystický a súčasne vysoko elegantný vzhľad. Podobnými emocionálnymi dojmami pôsobí pri stbárnení objektu tiež tmavočervená HG Papavero a Bronze Metallic.

OZVENY PRÍRODY (ECHOES OF NATURE)

Príroda v podstate nepozná žiadne farebné trendy a predsa sa mení od jedného ročného obdobia ku druhému. Každý si vybaví zelené odtiene stromov, modré tóny oblohy a vodstva či rozmanitosť žltých odtieňov kvetín alebo ovocia. Keď idete do prírody a započúvate sa do jej zvukov, napríklad bzučaniu lietajúcich včiel, nachádzate sa v roli objaviteľa, a pritom si automaticky v mysli vyvolávate príslušné farby. Pretože vplyv prírody a jej vnímania je už dlhú dobu v popredí záujmu, potom sú také farby, ktoré prírodu reprezentujú, medzi najdôležitejšími trendovými odtieňmi. „Ozveny prírody“ obohacuje Conifer Green Supermatt, čo je odtieň reprezentujúci tmavozelenú farbu ihličnanov. Tento výrazný zelený tón prekonáva svojou hĺbkou a eleganciou. V spojení s prírodným dubovým drevom ponúka príjemnú a harmonickú atmosféru. Medzi súčasnými novinkami sa objavil takisto odtieň Northen Lights Supermattčiže chladná, zvodná a pritom svieža farba polárnej žiare tancujúca po oblohe. V skupine prírodou inšpirovaných farieb nájdete takisto odtieň Wawe Bluektorý zmyslovo pripomína šum mora. Ponuku farieb uzatvára nežne žltá Peak Yellow Supermattktorej matný odtieň bude vynikať najme v kombinácii s vysokým podielom bielej, napríklad v kuchyniach.

Farebné inspirácie trendového servisu RENOLIT Colour Road 18/19 nájdete tiež na webových stránkach www.renolit.com.

RENOLIT Tábor s.r.o.

Farského 888/15

390 02 Tábor, Česká republika

 
"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Magazín Trendy bývanie je dynamický magazín, ktorý vás prostredníctvom exkluzívnych fotografií a pútavého obsahu pripraveného v spolupráci s erudovanými odborníkmi prevedie nadčasovým interiérovým dizajnom, svetovou i domácou architektúrou, ekologickým bývaním, najnovšími stavebnými technológiami a najhorúcejšími trendmi.

Buďte neustále informovaní a objednajte si aktuálne vydanie, ročné predplatné, jeho elektronickú verziu alebo si zaobstarajte staršie čísla za zvýhodnenú cenu!