Hotel Color

Drevostavby roka 2014

Pokračujeme v začatej tradícii môžete sa s nominovanými stavbami zoznámiť nielen v časopise Môj dom, ale aj na webovej stránke www.drevostavby-zsdsr.sk. Súťaž bude – tak ako v predchádzajúcich rokoch – odborná i laická. Ak nájdete svojho favorita, môžete mu odovzdať hlas nielen na internete, ale aj priamo na výstavách Nábytok a bývanie 2015 v Nitre (10.3. – 15.3.2015) a CONECO RACIOENERGIA v Bratislave (25.3. – 28.3.2015). Výsledky súťaže nájdete v časopise i na internete. Každý, kto sa zapojí do internetového hlasovania, alebo odovzdá svoj hlas na lístku na výstavách bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny.

 

 

NOMINOVANÉ STAVBY

 

Rodinný dom v Kováčovej, ForDom s.r.o.
Rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie. Moderný architektonicky vycibrený drevodom. montovaný, jednopodlažný rodinný dom strednej veľkostnej kategórie s plochou strechou. Vhodný pre bývanie 4 - 6 člennej rodiny. Vhodný do rovinatého terénu. Veľký otvorený priestor obývačky, kuchyne a jedálne. Rodinný dom je štvorizbový s dvomi plnohodnotnými kúpeľňami a jedným samostatným WC. Alternatívnosť riešení dispozičného usporiadania dokáže naplniť všetky požiadavky budúcich vlastníkov. Dispozičné riešenie ponúka prirodzené využívanie a splynutie interiérového - exteriérového priestoru. V zmysle kategorizácie PHPP možno tento dom hodnotiť ako energeticky pasívny.

Individuálna drevostavba, ATRIUM SK s.r.o.
Výsledný koncept domu na štvorcovom pôdoryse , vychádza z predstáv majiteľov domu a možností pozemku . Prevažnú plochu prízemia zaberá centrálny obytný priestor – kuchyňa, jedáleň a obývacia izba, ktorý je otvorený do podkrovia galériou prístupnou po celom obvode, čím je zabezpečená vzdušnosť a otvorenosť priestoru. V snahe zvýrazniť srdce domu, je v centre umiestnená štýlová keramická pec a rovné schodisko na galériu. Výhľadom na malebné mestečko je dotvorená jedinečnosť obytnej časti. S obytným priestorom susedí spálňa s rovnakým výhľadom. Na poschodí sú situované doplnkové funkcie – hosťovské izby, šatník a kúpelňa so saunou. Novostavba rešpektuje štýl majiteľov a ich snahu o vytvorenie útulného a teplého domova , čo sme podčiarkli použitými prírodnými materiálmi na fasáde aj v dome – tehla, kameň a drevo.

Rodinný dom Magdaléna, DREVOSEN s.r.o.
Nosná difúzne otvorená konštrukcia vonkajších stien 385mm U=0,123( R=8) z ľahkých kompozitných I-nosníkov na báze dreva. Štandardná osová vzdialenosť stĺpikov rámu je 625 mm.  Rám je opláštený z vnútornej strany OSB doskou a z vonkajšej strany drevo-vláknitou doskou (DHF). Priestor medzi stĺpikmi je vyplnený tepelnou izoláciu z celulózových vlákien. Na drevovláknitú dosku (DHF) je upevnený kontaktný tepelnoizolačný systém z dosiek z minerálnej vlny. Z vnútornej strany je na OSB dosku pripevnený drevený rošt a protipožiarné sadrokartónové dosky 15 mm.

 

Zrubový dom Lucia, DREVODOM ORAVA s.r.o.
LUCIA je prízemný rodinný dom strednej veľkosti, s čiastočne využitým podkrovím. Zo zádveria je prístupná      technická miestnosť a chodba, z chodby sa dostaneme do kúpeľne s WC, dve spálne a denná časť objektu-  obývacia izba s kuchyňou a jedálňou. Schodisko v chodbe vedie do podkrovia, ktoré je možné využiť napr.  ako  pracovňu a detskú izbu. Obývacia izba s kuchyňou je otvorená až do podkrovia- galéria.

 

 

Permakultúrna ekofarma - NED Malá Lehota, DREVSTAV SLOVAKIA s.r.o.
SLOVAMI AUTORA: Na začiatku bola túžba po vlastnom dome v malej dedinke uprostred čarovných hôr stredného Slovenska. Rýchlo, kvalitne, za rozumnú cenu, manažment nadiaľku z Bratislavy. Dom pre dve generácie. Dom na celoročné bývanie. Dom ako zázemie pre eko-farmu. Dom ako útočisko pred dychom veľkomesta. Dom na farbistú jeseň života. Moderný, komfortný, plnohodnotný dom na každodenné žitie. S rešpektom pre prostredie, do ktorého je zasadený – dýchajúci lesom a voňajúci trávou. Ekologický pri stavbe, aj počas užívania. Nenáročný na prevádzkové náklady. Od konceptu k projektu sme s investormi prešli dlhú cestu hľadania tej správnej formy aj obsahu. Otázku či stavať pasívny dom, alebo nízkoenergetický, sme vyriešili koncenzom – pretiahly tvar domu, drsnejšie klimatické podmienky, prízemná budova s neobytnou sedlovou strechou kontra rozpočet - hovorili za veľmi energeticky šetrnú stavbu. Kvalitný návrh a odborne realizovaná stavba s dôrazom na detail umožnili dosiahnuť vlastnosti na hranici pasívu aj pri malom objeme a členitej hmote domu, a pritom vytvoriť dielo nadčasovej elegancie prevyšujúce bežný kubusovitý vzhľad pasívnych domov.

Montovaný bungalov RD Harmony 7, Haas Fertigbau, s.r.o.
RD Harmony 7 je montovaný bungalov, ktorý v sebe ukrýva šikovne členené riešenie na 3 spálne, 2x kúpeľňu s WC a samozrejme priestrannú obývaciu izbu s kuchyňou, ktorá ústi do polozakrytej terasy, ktorá Vám umožní užívať si pokojné rodinné večery. 

 

 

 

 

Krytý bazén pri rodinnom dome, MPA drevodom s.r.o
Bazén je doplnkovou stavbou pri novom rodinom dome. Vstup je riešený z prízemia rodinného domu. Cez prezliekáreň je vstup do bazénovej haly a odpočívareň. Cez samostatný vchod je prístup do garáže pre záhradnú techniku.

 

 

 

 

Rodinný dom, Vida domy s.r.o.
Rodinný dom je riešený ako samostatne stojaci, nepodpivničený, s neobytným podkrovím, zastrešený sedlovou strechou bez presahov. Dispozičné riešenie domu pozostáva z dennej a nočnej časti. Denná časť pozostáva zo vstupného zádveria, z ktorého je prístupné WC, obývacia izba s jedálňou, kuchyňa a komora. Po ľavej strane dispozície domu sa nachádza nočná časť domu, ktorú tvoria 3 izby a kúpeľňa s WC. Rodinný dom z architektonického a urbanistického hľadiska zapadá do daného prostredia a nebude nepriaznivo vplývať na životné prostredie.

 

 

Rodinný dom Žilina Gbelany - Južné Terasy, JK Slovakia s.r.o.
Moderne riešená stavba domu, ktorý je umiestnený v kopcovitom teréne. Dom je strednej velkostnej kategórie, svojimi vnútornými priestormi je pripravený uspokojiť nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny. Obývacia izba s kuchyňou je riešená veľkopriestorovo. Má dve terasy, jednú menšiu hornú a velkú dolnú terasu, ktorou sa vyrovnávajú vyškové prevyšenia terénu čím vznika rovinatý pozemok.

 

 

 

Largo 122 Limbach, ModernéDomy.sk
Obľúbený bungalov v tvare L sme odovzdali v roku 2014 aj v Limbachu. Individuálna úprava priniesla majiteľovi otvorenú obývaciu izbu so svetlou výškou 3,5m a veľkú presklenú stenu na západnej strane s výhľadom do záhrady. Biele steny, int.dvere a doplnky dávajú vyniknúť dubovej drevenej podlahe a moderný presvetlený priestor je zároveň vďaka drevu teplý a útulný. Dispozičné riešenie je priestranné a napriek veľkej obývacej izbe, dvom kúpeľniam a šatníku ponúka aj samostatnú kuchyňu a ďalšie dve izby. Všetko šikovne prepojené centrálnou chodbou so vstupom do domu.