Hotel Color

KÚPEĽŇOVÉ IMPÉRIUM

6.11.2018 │ Impérium, kde vládne výnimočná čistota, elegancia, dokonalé línie a premyslené detaily na každom metre štvorcovom bez ohľadu na to, či sa jedná o rezidenčný alebo komerčný interiér.

Priestor, kde prichádzame osviežiť, očistiť a reštartovať svoje telo, ale aj našu myseľ, nazbierať novú energiu a vstúpiť späť do reálneho sveta ako nový človek. Toto všetko nám dokáže ponúknuť multifunkčná a jedinečná kúpeľňa našich snov. Dokonalým povrchom vládnu v kúpeľni stále a Dokonalým povrchom vládnu v kúpeľni stále a trvácne materiály, ktoré sa snažia odolávať jednému z najsilnejších živlov akým je voda, ale taktiež chemickým koncentrátom v podobe hygienických prípravkov, saponátov a podobne a práve kvôli týmto charakteristikám a náročným podmienkam väčšinou siahame po najtvrdších obkladových a aplikačných materiáloch s pevným odolným povrchom ako je keramika, porcelán, sklo, či práve kameň - mramor, travertín, žula, ktorého dekoratívne a výnimočné vizuálne prejavy zažívajú svoju renesanciu a stávajú sa aktuálnym „high-end“ materiálom luxusnej modernej kúpeľne. Smelo môžeme potvrdiť fakt, že povrchovo vhodne upravený a impregnovaný mramor, žulu či ónyx môžeme použiť skutočne na každom centimetri kúpeľňového priestoru - výnimkou je asi iba samotná WC misa, a obklopiť sa tak jedným z najvzácnejších interiérových obkladových materiálov, kde nás môže obmedziť iba naša fantázia či inančné možnosti.

Medzi aktuálne najžiadanejšie a najčastejšie sa objavujúce kamene medzi realizáciami vo svete interiérového top dizajnu možno nájsť podľa farebnosti – biela a svetlá – Carrara Bianco, Quarz Bianco, Taj Mahal, z hnedých tónov Emperador Dark, Bronz Amani, Capuccino a Magic Brown, šedá až čierna – Silver Wave, Port Black, Negresco, a z farebných kameňov – Irisch Green, Blue Jeans a Redire. Nemenej populárne sú upravené a skladané tabule z polodrahokamov ako achát, ametyst či priehľadný quarzit. V rámci uplatnenia podľa typu V rámci uplatnenia podľa typu kúpeľňových komodít je možné vytvárať kompaktné umývadlové misy, podnosy umývadiel, vane a vaňové obloženia. Sprchové vaničky, zásteny a odkladacie police a samozrejme obklady a dlažby nadštandardných rozmerov, tak aj menších geometrických formátov alebo ľubovolných útvarov či mozaík.

EXTRAVAGANTNÉ KÚPELE
 
Vyvýšená vaňa vytvorená z masívnych sklených tehál, realizovaná na vyvýšenom drevenom pódiu? Táto idea znie skutočne netradične, no výsledok je ohromujúci. Jedinečný koncept spájajúci masívny charakter (štandardne subílneho) skla s prírodným dekorom dreva a intímnym osvetlením prináša do kúpeľne atmosféru luxusných a extravagantných kúpeľov pre náročného jedinca. Tak ako hovorí aj pomenovanie tejto perly – poézia sa premietne do pobytu vo vašich osobných kúpeľoch.

 

TECHNOLÓGIA UKRYTÁ V KAMENI

Nové koncepty technológií, ktoré robia náš život čoraz jednoduchším, prenikajú skutočne do každej miestnosti – kúpeľňu nevynechávajúc. Kaldewei Comfort Select ponúka dokonalé potešenie z relaxu prostredníctvom elektronickej armatúry s ovládacím panelom, ktorá je prispôsobená dizajnovým vaniam z rád Avantgarde a Ambiente. Digitálne ovládanie prítoku a odtoku vody, jej teploty a funkcií sprchy či vane zabezpečí plynulý prechod vašej mysle z kúpania do sveta snov.

PRIRODZENÁ KRÁSA

Pre tých, ktorí oceňujú dokonale hladké, jednoduché línie a v kúpeľni si potrebujú najmä oddýchnuť a odpútať sa od množstva podnetov z vonkajšieho sveta, je tu stále jednoduchá a nadčasová elegancia – aplikácia číreho skla, najčastejšie v spojení s prírodnými prvkami – drevom a kameňom.

AUTOR: AM, PT
FOTO: ARCHIV REDAKCIE