Hotel Color

FARBA ROKA 2018

8.1.2018 - Dramatický, provokatívny a premýšľavý; evokujúci originálnosť, vynaliezavosť a vizionárske myslenie. Takýmto smerom sa bude tento rok uberať farebná paleta v dizajne naprieč interiérom, módou a technológiou. Fialový odtieň Ultra violet sa ujal pozície farby roka 2018, ktorý tak na tomto poste vystriedal osviežujúcu Greenery.

Fialová farba sa často spája s duchovnými cvičeniami a praktikami, ktoré ponúkajú útočisko tým, ktorí hľadajú únik z dnešného nadmerne stimulovaného sveta. Odtieň pre rok 2018 tak dokonale odráža to, čo sa odohráva v našej spoločnosti a komunikuje túžbu po porozumení a harmonickom súžití.

Ultra violet naznačuje tajomstvá vesmíru a podnecuje k objavovaniu mimo miesta, kde sa nachádzame.  

 

 

 

Hudobné ikony ako Princ, David Bowie a Jimi Hendrix priniesli ultra fialovú do popredia západnej pop kultúry ako osobné prejavy vlastnej individuality. Neohrozená a plná emócií Ultra Violet symbolizuje experimentovanie a nesúlad, podnecuje jednotlivcov, aby si predstavili svoju jedinečnosť na svete a posunuli hranice prostredníctvom kreatívnych výstupov.

Od roku 1999 spoločnosť Pantone Color Institute vždy v decembri ohlasuje svetu farbu roka ako výsledok celoročnej práce a prognostického výskumu. Ide o moment, ktorý dizajnérom, tvorcom a umelcom po celom svete poskytuje strategický smer a inšpirácie pre vyjadrenie posolstiev a významov pri svojej tvorbe.

 

 

 

 

Spoločnosť Pantone vytvorila osem farebných odtieňov s ultrafialovým sfarbením, ktoré pomôžu preniesť paletu do návrhov a vytvoriť farebný súlad či už v interiéri alebo v rámci outfitu. Sú ukážkou toho ako sa môžu farby navzájom miešať, kombinovať a dodať produktom jedinečný vzhľad.  Ultra violet nájdete nájdete na dekoráciách, nábytku, módnych doplnkoch či pomôckach do domácnosti. Inšpirujte sa našou galériou:

 

 

Text: PG, Pantone

Foto: Archív značiek