Hotel Color

GABRIELA GIOTTO

Šťavnaté farby aj na jeseň.

Osobnosť v pravom zmysle slova. Jej tvorba je plná slnka, radosti, krásy a lásky, je odrazom autorkinej duše.

Gabriela Horváthová alias Gabriela Giotto  absolvovala dve vysoké školy (FFUK a PPUK), počas ktorých pôsobila vo viacerých médiách ako redaktorka a moderátorka. Predtým  ako  sa rozhodla vydať na umeleckú dráhu a začala si plniť svoje sny, pôsobila  v korporátnej sfére ako  marketingová manažérka pre viaceré medzinárodné spoločnosti. Aj vďaka týmto skúsenostiam Gabriela tvrdí: „že  dokáže lepšie skĺbiť umenie a biznis. Je to kombinácia využitia kvalít ľavej a pravej hemisféry. Aj v biznise je potrebné byť kreatívny a empatický v komunikácii. Naopak, v umení je dôležité zostať koncepčný.“

Po niekoľkých rokoch vystavovania obrazov  sa rozhodla začať skrášľovať rôzne predmety dennej spotreby.: ako kabelky, kávové poháre, šálky, vínové, sektové či koňakové poháre, obaly  na mobil a dekoratívne vankúšiky.  Využíva techniku perokresby, maľovanie akrylom, ale pri aplikácii na jednotlivé dizajn produkty využíva rôzne technológie od tampónovania, cez sieťotlač až po termosublimačnú digitálnu potlač.

Špecifikom Gabrielinej dizajn tvorby je, že prenáša svoje obrazy na látky a z nich následne vytvára originálne modely šiat, overalov, tuník či plaviek. Jej  tvorba dýcha orientálnou farebnosťou a podčiarkuje senzualitu a ženskosť. Na látkach dominujú ženské portrétové dizajny a jedinečné farebné motívy a ornamenty.

 

Celý článok nájdete v najnovšom vydaní magazínu Trendy bývanie/ september - október 2013

Autor: Slavomíra Vlasová

Foto: Pavol Harum a  archív výtvarníčky