Módna ikona v slovenskej architektúre

14.1.2016 - Žena v slovenskej architektúre nie je až takým tradičným javom. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a takouto výnimkou je nepochybne Lýdia Janíková, ktorá je okrem iného autorkou architektonických návrhov golfového areálu Black Stork. Porozprávala nám o tom, ako prepája módu so svojou tvorbou a ako tieto dve veci spolu súvisia. 

Ako a čím dokáže móda ovplyvniť architektúru a dizajn a naopak,  čím dizajn a architektúra ovplyvňuje módu?

Podľa mňa dizajn a architektúra spolu úzko súvisia, spájajú sa s vkusom osoby, ktorá sa oblieka alebo tvorí budovy či interiér v nich. Pri svojej práci vždy beriem do úvahy vkus, cítenie  a potreby majiteľa alebo budúceho užívateľa, ktorý spolu s vonkajším prostredím ovplyvňuje to, ako výsledné dielo vyzerá. Vždy to prenesiem do toho najlepšieho, čo viem.

Celý rozhovor s architektkou Lýdiou Janíkovou nájdete v najnovšom vydaní magazínu TRENDY BÝVANIE, ktoré je práve v predaji!

Autor: EV

Foto: ZZ

"Dizajn pochádza z pragmatizmu, jednoduchej elegancie a modernej formy."
Alberto Meda
Dizajnér

Magazín Trendy bývanie je dynamický magazín, ktorý vás prostredníctvom exkluzívnych fotografií a pútavého obsahu pripraveného v spolupráci s erudovanými odborníkmi prevedie nadčasovým interiérovým dizajnom, svetovou i domácou architektúrou, ekologickým bývaním, najnovšími stavebnými technológiami a najhorúcejšími trendmi.

Buďte neustále informovaní a objednajte si aktuálne vydanie, ročné predplatné, jeho elektronickú verziu alebo si zaobstarajte staršie čísla za zvýhodnenú cenu!