Čo priniesol veľtrh Nábytok a bývanie 2017?

Sezóna nábytku a bývania je oficiálne odštartovaná. Akýmsi štartérom je na Slovensku už niekoľko rokov veľtrh Nábytok a bývanie, ktorý sa zaradil medzi najvýznamnejšie podujatia svojho druhu v strednej Európe. Odráža najnovšie trendy v oblasti bývania, ponúka inovatívne riešenia a podieľa sa tak na formovaní nových prúdov v danom odvetví. Momentálne má za sebou 27. ročník, ktorý verejnosti opäť priniesol množstvo inšpiratívnych zážitkov. Pozrite sa, s čím vystavovatelia tento rok prišli do Nitry!

Ak ste zavítali do haly M3, mohli ste zažiť prehliadku najlepšieho domáceho i zahraničného dizajnu, ktorý sa tu koncentroval vo vysokej miere a premenil plochu výstaviska na umelecký priestor. Čo nás tu najviac zaujalo?

Na veľtrhu nechýbal líder nábytkárskeho sektoru – JAVORINA v.d. , ktorý aktuálne oslávil 70. výročie svojho vzniku, v rámci čoho predstavil skrinku so zabudovanými kvalitnými reproduktormi pripojiteľnými k zdroju hudby pomocou technológie Bluetooth. Originalitu tohto produktu však niesla celková expozícia spoločnosti navrhnutá Borisom Klimekom.

Hneď vedľa Javoriny sa predstavila ďalšia špička domáceho dizajnu – BRIK s.r.o., ktorý už dve dekády uspokojuje dopyt po kvalitnom nábytku vyznačujúcim sa zmyselným dizajnom a premyslenou funkčnosťou s dôrazom na precízne remeselné spracovanie.

Umelecké kúsky dvojice dizajnérov Michal Riabič a Ľubo Meier ste mohli nájsť pod značkou Edge, ktorá „za roh“ ukryla pôsobivú štylizovanú expozíciu.

Štýlové kuchyne

Ak ste na veľtrhu hľadali inšpirácie pre novú kuchyňu, určite ste neodišli bez nápadov. Vystavovatelia kuchynského zariadenia ponúkli farebne aj materiálovo naozaj rôznorodé kolekcie, ktoré budú zaručene zdrojom štýlovej a nadčasovej kuchyne. Ktoré nás najviac zaujali?

DECODOM, s.r.o. – kuchyňa LOTA

Kuchyne od Čvirika, s.r.o.

RC Nábytok, s.r.o.

SIKO KÚPEĽNE, a. s.

REZBA Wood & Art

Nadčasové spanie

Horúce novinky ste mohli vidieť aj v sektore postelí a spální, kde sa výrobcovia pohrali s dizajnom, pohodlím a komfortom.

HILDING ANDERS Česká republika, a. s. -SPIRIT Continental

Novinka od spoločnosti JV Pohoda, s.r.o.

Matrachello - Dušan Blicha

Čo priniesol sektor kúpeľní?

Zariadenie kúpeľne si v domácnosti vyžaduje špeciálnu pozornosť. Celý pavilón G tak veľtrh vymedzil práve zariadeniu a dizajnu kúpeľní či domáceho wellness. Vystavovatelia kládli dôraz na prvotriednu kvalitu, dokonalé praktické využitie priestoru v súlade s jedinečným dizajnom, ktorí vás nechal podľahnúť multifunkčnej kráse.

Spoločnou expozíciou zaujali značky JIKA, KLUDI, P.M.H. a LÖBB Kúpeľne.

HouseGarden, s. r. o. - SOFTUB Slovensko

BENEVA kúpeľňové štúdio

GARDEN SPA, s. r. o.

AQUATEK, spol s r. o.

GEBERIT Slovensko, s. r. o.

Sedenie do každej obývačky

Jedno z najväčších zastúpení na veľtrhu mali výrobcovia sedacieho nábytku. Zaplavili priestor výstaviska štýlovým sedením od subtílne tvarovaných pohoviek, štýlových taburetiek až po veľkolepé sedacie zostavy v najmodernejšom dizajne.

Jedinečným vzhľadom a flexibilitou sa na veľtrhu opäť predstavil popredný predajca sedačiek s najdlhšou tradíciou na Slovensku - značka MSJ WORLD COOPERATION, spol. s r.o., ktorá rozprúdila v hale A dizajnovú aj hudobnú show.

Eurosofa, s.r.o. - ďalšia z ikon v sektore sedacieho nábytku pútala pozornosť v hale C veľkoleposťou a širokým portfóliom svojich produktov.

Veľtrh farebne a dizajnovo rozozvučala expozícia sedačiek od Phase, s.r.o., ktorá sa zaradila medzi 6. najväčších expozícií výstavy.

Drevostavby ako súčasť veľtrhu

Po minuloročnej úspešnej premiére sa veľtrhu opäť zúčastnili firmy zamerané na výstavbu moderných drevostavieb, ktoré zaznamenávajú v poslednej dobe narastajúcu popularitu medzi ľudmi, ktorí majú záujem o zdravé bývanie a kvalitné zariadenie pre svoju domácnosť. Medzi vystavovateľmi boli predovšetkým členovia Zväzu spracovateľov dreva SR so svojimi elegantnými expozíciami.

DREVONAEXPORT, s. r. o

a.l.k. export - import trade, spol s r. o.

WHC, s. r. o.

ATRIUM, s. r. o.

Na veľtrhu nechýbali ani výrobcovia krbov, dverí či doplnkov, z ktorých nás najviac zaujali tieto expozície:

HT - design Central Europe, s. r. o.

BAKERO export-import, s. r. o.

ROMOTOP, spol s r. o.

BARN-DOOR Jozef Pilát - AQUASTOP

Zariadenie pre našich najmenších zastupovala na veľtrhu spoločnosť EKOMA DESIGN, spol s. r. o.

Fórum dizajnu

Sprievodnou súčasťou veľtrhu a najmä pavilónu M3 bola opäť prezentácia autorského dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave s názvom Fórum dizajnu. Tento jedinečný projekt, ktorého ambíciou je podporiť nielen autorský dizajn, ale aj domácu sériovú produkciu oslávil jubilejné 20. výročie a verejnosti ponúkol naozaj jedinečnú spoločnú expozíciu, do ktorej mladí ale aj dlhšie pôsobiaci dizajnéri zhmotnili svoje odvážne vízie.  

Autor: PG

Foto: TRENDY media, s. r. o.

Magazín Trendy bývanie je dynamický magazín, ktorý vás prostredníctvom exkluzívnych fotografií a pútavého obsahu pripraveného v spolupráci s erudovanými odborníkmi prevedie nadčasovým interiérovým dizajnom, svetovou i domácou architektúrou, ekologickým bývaním, najnovšími stavebnými technológiami a najhorúcejšími trendmi.

Buďte neustále informovaní a objednajte si aktuálne vydanie, ročné predplatné, jeho elektronickú verziu alebo si zaobstarajte staršie čísla za zvýhodnenú cenu!