Vedeli ste, že aj úzka chodba môže byť štýlová? Naše rady a tipy

Keď si zariaďujeme nové bývanie, obvykle sa tešíme na to, akú sedačku do obývačky vyberieme, aké podsedáky budú na stoličkách v kuchyni alebo akú veľkú vaňu si dáme do kúpeľne. Zariaďovať malý, častokrát asymetrický priestor sa asi väčšine z nás veľmi nechce. Vedeli ste však, že na každé miesto v dome existuje riešenie?

Vedeli ste, že aj úzka chodba môže byť štýlová? Naše rady a tipy
(zdroj: unsplash.com)

Nevšedný doplnok aj praktická vec na odkladanie topánok

Do chodby alebo predsiene určite patrí všetko, čo aj do zvyšku vášho domova – nábytok, dekorácie, odkladací priestor. Zvoľte nábytok, ktorý bude mať vhodné rozmery, bude funkčný a zároveň efektný. Napríklad na odkladanie topánok vôbec nemusíte využiť klasický gumený tanier alebo skrinku. Vyskúšajte nejaký nápaditý stojan a zároveň nezabudnite na sedenie v podobe lavičky alebo taburetky, ktoré by mali byť v jeho blízkosti.

Topánky, topánky a ešte topánky

Či už sú to topánky, tašky alebo rôzne iné veci, ktorými býva vaša predsieň najčastejšie zaprataná, potrebujete pre ne odkladací priestor. Môžete využiť aj obyčajné debničky, ktoré sa dajú aj pomaľovať podľa vlastného vkusu, prípadne otvorené boxy na topánky, vďaka ktorým získate pri rannom zhone a obúvaní cenné minúty času inak stratené hľadaním. Ak máte v chodbe naozaj málo metrov štvorcových, ideálne sú vyklápacie skrinky, ktoré majú častokrát šírku do 20 centimetrov.

Kreatívny nápad musí brať do úvahy váš konkrétny priestor

Aj obyčajné háčiky na zavesenie kabátov môžu byť praktické a dekoratívne zároveň. Čo tak nerozmiestniť ich symetricky, ale podľa vlastnej fantázie? Treba však stále brať ohľad na možnosti, ktoré priestor ponúka, aby si potom vaši hostia nevešali kabát priamo nad lavičku alebo za skrinku. Najjednoduchším riešením usporiadania predsiene sú police. Sú skvelé nielen na odkladanie oblečenia, klobúkov, šatiek a tašiek, ale aj škatúľ, do ktorých zasa môžete uložiť čokoľvek. Či už sezónne oblečenie, kľúče, ktoré často nepoužívate alebo staré časopisy, ktorý sa chystáte odniesť do zberu.