Chystáte sa zariaďovať interiér? Ako to urobiť aj bez dizajnéra a bez chýb

Možno si myslíte, že zariaďovať znamená len kúpiť nábytok, nejako ho rozmiestniť, prípadne pridať nejaké dekorácie. Zariaďujete však obvykle na dlhšie obdobie, a ak sa chcete vo svojom byte alebo domov snov cítiť príjemne, mali by ste si celý proces naplánovať a predovšetkým neurobiť základné chyby. O akých chybách je reč?

Chystáte sa zariaďovať interiér? Ako to urobiť aj bez dizajnéra a bez chýb
(zdroj: unsplash.com)

Pozor na vizuálny chaos v kuchyni

Zabudnite na magnetky na chladničke. Zaobstarajte si radšej magnetickú tabuľu, na ktorú svoje suveníry budete postupne pridávať. Rovnako nepresýťte množstvom vecí pracovnú plochu. Radšej pridajte úložné priestory, ako napríklad ďalší rad skriniek nad horné skrinky linky alebo kuchynský ostrovček. Ak ste sa rozhodli pre otvorenú kuchyňu prepojenú s obývačkou, nezabudnite na kvalitný odsávač pár a optické oddelenie od ostatného obytného priestoru. Úlohu hrá aj farba a povrchová úprava – vhodné sú stredné odtiene a matné prevedenie.

Predsieň je vašou vizitkou

Častokrát zabúdame na prvý dojem. Prvé, čo vaši hostia u vás doma uvidia, je predsieň. Či už máte málo úložných priestorov, alebo sú na daný priestor priveľké, dôležité je, aby ste si mali kde odložiť topánky. Dobré je dostať do predsiene aj svetlo, pretože veľakrát pôsobí ponuro a neprívetivo. Stačí napríklad použiť presklenné dvere. Zariaďovanie predsiene častokrát komplikuje aj priveľa dverí – zredukujte ich, alebo jednoducho nahraďte posuvnými.

Posteľ je alfou a omegou spálne

V spálni je asi najväčším problémom umiestnenie postele. Mal by k nej byť prístup z oboch strán, nemala by byť pod oknom alebo priamo oproti vstupným dverám. Je to predovšetkým kvôli prievanu a nepríjemnému pocitu, ktorý môžete nadobudnúť, keď sa zobudíte pritlačený k stene pod oknom. Útulnosť dosiahnete použitím textilu. Skvelým riešením sú koberce, záclony, závesy a vankúše. Nie sú len na ozdobu, ale zvyšujú aj pohodlie a intimitu priestoru.