Hmyz v domácnosti: 4 osvedčené rady, ako sa ho zbaviť

Prišlo leto, s ním horúce počasie, krátke šaty, potenie, no tiež to, čo určite väčšine ľudí najviac prekáža a to sú komáre, muchy, mušky, mole, nočné motýle a kadejaký nohatý a okrídlený hmyz. Takýto hmyz môže byť poriadne otravný. Ani si to nevšimnete a už bude váš dom, záhrada alebo iné priestory v rámci vášho príbytku úplne zaplavené.

Hmyz v domácnosti 4 osvedčené rady, ako sa ho zbaviť
Zdroj: unsplash.com

Je nutné povedať, že mnohé chemikálie, ktoré poprípade používate proti hmyzu, majú nepriaznivý vplyv na ľudské zdravie, preto je lepšie porozmýšľať nad prírodnými prípravkami, ktoré vám pomôžu sa týchto potvoriek zbaviť.

Ak nie ste vášnivý entomologik a nechcete si pustiť do domácnosti žiadny otravný hmyz, ktorého je potom ťažké sa zbaviť, prinášame vám niekoľko skvelých tipov, ktoré sú úplne jednoduché a rokmi overené.

1. Mätový olej

Vedeli ste, že muchy, chrobáky, komáre a ďalší hmyz neznášajú mätový zápach?
Do vody zamiešajte 8 kvapiek mätového esenciálneho oleja, prelejte to do rozprašovača a dobre zatrepte. Túto tekutinu potom nasprejujte do rohov tam, kde nechcete, aby sa dostal kadejaký hmyz. Ak by to nemalo dostatočný účinok, zvýšte počet kvapiek mätového esenciálneho oleja. Poprípade do toho môžete pridať tiež trocha octu. Aj ten odpudzuje hmyz a tým môžete zvýšiť odpudivý účinok.

2. Levanduľa, rozmarín a eukalyptus

Tieto tri spomenuté bylinky majú vysoký účinok pre odohnanie hmyzu.
Do trošky vody pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja z každej bylinky a uvedenú zmes nastriekajte tam, kde nechcete aby sa usídlil hmyz.

3. Kajenské alebo štipľavé čili korenie

Ak sa chcete zbaviť hmyzu vo vašom obydlí, rozsypte toto korenie na miesto, ktoré je najviac postihnuté a uvidíte, ako si tieto dotieravé potvorky „zbalia kufre“ a odídu. Neznášajú totižto pach kajenského a štipľavého čili korenia.

4. Kremíkový gél

Poznáte tie malé sáčiky s guľôčkami, ktoré sú často pridávané do krabíc od topánok či iných produktov? Otvorte tento sáčok a guľôčky z neho umiestnite do vašej spálne. Tie efektívne odpudia rôzny druh hmyzu.