Poradíme, ako vybrať správny rozkladací gauč aj na prespávanie

Bez ohľadu na to, či bývate v dome, v byte, hľadáte gauč a posteľ v jednom pre vašu chatu, víkendový dom, karavan alebo deťom na internát. Výhod takejto sedačky je viacero, pritom cenovo je porovnateľná so sedačkou bez možnosti rozloženia. Či už sú vaše dôvody a výber akýkoľvek, je niekoľko rád, ktoré by ste mali pred jej výberom a kúpou poznať.

Poradíme, ako vybrať správny rozkladací gauč aj na prespávanie
(zdroj: unsplash.com)

Oboznámte sa s pokynmi pre užívanie

Aj keď by sa mohlo zdať, že každý gauč, ktorý ponúka možnosť rozloženia na posteľ, je vhodný na prespávanie, nemusí to byť až tak jednoznačné. Mnoho výrobcov ich konštruuje a vyrába len pre prípadné občasné prespávanie. Tieto sedačky nemusia byť tak technicky a konštrukčné odolné, ako iné. Ak hľadáte gauč s rozložením na posteľ pre pravidelnejšie prespávanie, zvoľte radšej taký gauč, ktorý to má v popise od výrobcu či predajcu jasne definované.

Zistite, ako sa rozkladá

V súčasnosti sú na trhu stovky rôznych konštrukčných prevedení. Nehovoriac ani o tisícoch rôznych prevedení čo sa týka tvaru, vzhľadu, materiálov, farieb a ich kombinácii. Tu treba poznať, ako sa gauč rozkladá na posteľ. Niektoré stačí pár ťahmi premeniť na posteľ, iné to majú zložitejšie. Sú aj také, ktoré k manipulácii a rozkladaní na posteľ vyžadujú zručnosť dvoch osôb. Treba zvážiť ako často a za akým účelom gauč vyberáme, taktiež ako a prípadne s kým ho budeme rozkladať.