Zimné obdobie je na sklonku, čomu sa iste tešia nadšenci cyklozájazdov. Určite sa nájdu zanietení cyklisti, ktorí otužovali a brázdili cyklochodníky aj počas zimy. Svoje čaro má rozhodne každé ročné obdobie na preskúmanie mnohých cyklotrás, ktoré Slovensko ponúka. Ktorá je tá vaša obľúbená?
Západným Slovenskom sa tiahne mnoho vrchov či údolí, ktoré v sebe skrývajú známe, ale aj menej známe cyklochodníky. Plánujete výlety s deťmi a hľadáte vhodnú cyklotrasu aj pre tých najmenších cyklistov? Tá pravá je rozhodne Dunajská cyklistická cesta. Tiahne sa z Bratislavy až po Štúrovo a neprekonáva takmer žiadne prevýšenie a je asfaltová, preto je vhodná aj pre najmenších. Jej dĺžka dosahuje 168 km a prevedie vás popri brehu Dunaja, okolo vodného diela Gabčíkovo až do Štúrova. Nemusíte prekonať celú trasu, závisí od vašej kondície. Popri trase na vás čaká niekoľko útulných bufetov, kde sa môžete občerstviť.
Skvelou voľbou je aj cyklotrasa s názvom Po stopách vodných mlynov. Trasa je dlhá 64 km a prechádza cez Veľké Úľany, Jelku, Čiernu Vodu a končí v Galante. Trasa križujúca vodné toky ponúka nádherné prírodné scenérie, kde si bicyklovanie rozhodne užijete. Ak počas cyklistiky hľadáte miesta, ktoré obohatia vaše historické vedomosti, vydajte sa na juhozápad. Počas bicyklovania tam nájdete nielen známe zámky na Slovensku, ale aj mnoho múzeí a galérií či prírodných úkazov. Lesné cestičky vás dovedú napr. ku kláštoru Katarínka v obci Dechtice, k rozprávkovému Smolenickému zámku a pre zdatnejších čaká aj zrúcanina Plavecký hrad.
Najstaršou značenou cyklotrasou je Važecká cyklomagistrála. Jej dĺžka je 130 km a počas nej prejdete až tri slovenské kraje, a to Trnavský, Trenčiansky a Žilinský kraj. Trasa lemuje Váh a počas nej spoznáte krásy regiónu Považie. Obľúbená trasa začína v Hlohovci a končí v Strečne. Je nenáročná, a preto ak sa chcete ísť vyvetrať a v hlave vám ide otázka kam na výlet Žilina a okolie zamierte práve sem. Spoznajte tak aj iné časti Slovenska a preveríte svoju kondičku.
Komerčný článok