Hotel Color

TO NAJLEPŠIE Z VEĽTRHU NÁBYTOK A BÝVANIE 2018

19.3.2018 - Máme za sebou najväčší veľtrh z oblasti bývania, nábytku a dizajnu. Už 28. ročník výstavy Nábytok a bývanie Nitra 2018 privítal opäť množstvo vystavovateľov, medzi ktorými nechýbali veľkí hráči, stálice, ale aj množstvo nováčikov a nových tvárí. Naprieč trinástimi pavilóni ste tak počas 6 dní mohli vidieť inovácie zo sektoru kúpeľní, kuchýň, bytového nábytku a doplnkov a v neposlednom rade aj trendy vo vykurovaní a v ultranízkoenergetickom stavebníctve. S čím výrobcovia zavítali na tohtoročný veľtrh a aké produkty obohatili domáci trh?

Tohtoročný veľtrh bol pre spoločnosť BLUM jubilejný. Svoje produkty z oblasti výsuvných systémov a nábytkových kovaní predstavuje slovenským zákazníkom už 20 rokov a ani tento raz nechýbali njarôznejšie novinky.  Za systém Expando T - inovatívny upevňovací systém pre tenké čelá si značka dokonca vyslúžila Čestné uznanie hodnotiacej komisie veľtrhu Nábytok a bývanie 2018.

Svojim nekonvenčným prístupom a originálnymi návrhmi kuchynských riešení nás zaujala spoločnosť Gatto Grasso. Vniesla do konceptov kuchých nápaditosť a prvky, ktoré sa neodváži použiťť každý výrobca. Išlo predovšetkým o použitie materiálov a dekorov, zaujímavé systémy úložných skriniek a efektívne využitie svetla.

O výnimočnú expozíciu sa postarala spoločnosť Adriatik Stone s ponukou viac ako 500 druhov prírodného kameňa v rôznych povrchových úpravách od vysokého lesku až po drsný protišmykový povrch.

Spoločnosť Intea Service je zástupcom a distribútorom troch významných značiek sanity. Vo svojej expozícii nás zaujala séria vaní a umývadiel v znamenitom dizajne od značky Kerrock. Oslovia vás najmä čisté línie a príjemný povrch materiálu tvoreného zmesou kameňa.

Ak milujete čisté tvary, jednoduchosť a jemnosť škandinávskeho dizajnu, vaše požiadavky na bytový nábytok rozhodne naplní značka Scandium. 

S nadštandardnou koleciou nábytku vyznačujúcou sa vysokou remeselnou úrovňou, použitím najkvalitnejších materiálov a harmonickým zladením prvkov zavítala na veľtrh spoločnosť Krupec, ktorá sa venuje výrobe luxusných sedačiek, postelí a nábytku. 

So svojou širokou ponukou zastrešení sa na veľtrhu tradične predstavila firma Alukov, ktorá patrí medzi európsku špičku v prekrytí terás a bazénov. 

Pomerne novou tvárou na domácej scéne je Wood level, ktorá sa venuje dizajnu a výrobe drevených obkladov a masívnych stolov. Na ich tvorbu využíva výhradne odpadové drevo získavané z ekologických zdrojov. 

Ešte viac inšpirácie nájdete v priloženej galérií.

Autor: PG

Foto: Zdeno Ziman