Jarná obývačka – alebo ako vniesť domov nový vietor

Jarné obdobie so sebou obvykle prináša potrebuje osviežiť šatník a domácnosť, pretože po dlhej a úmornej zime sa každý potrebuje zhlboka nadýchnuť. Osviežujúcu zmenu obvykle nepotrebujeme len my, ale aj priestory, v ktorých sa často zdržiavame. Ako teda osviežiť napríklad obývaciu izbu?

Jarná obývačka - alebo ako vniesť domov nový vietor
(zdroj: unsplash.com)

Kvetinky, farby, vzory – ale nie príliš

Čo je typickým symbolom jari? No predsa zelená trávička, kvetinky a prakticky všetky rastlinky, ktoré začínajú ukazovať svoju krásu. Doplňte do svojej obývačky vankúše s kvetinovými vzormi, alebo iba pestrými jarnými farbami a sledujte, akú zmenu to odrazu urobí. Odporúčame využívať obliečky, vďaka ktorým svoje vankúše vymeníte každé ročné obdobie bez toho, aby ste museli zakaždým kupovať nové. Dopĺňajte ich však aj neutrálnymi a textúrovanými vankúšmi, aby to u vás zasa nevyzeralo ako v cirkuse. Najlepšie je držať sa dvoch alebo troch odtieňov. Na nákup nových vankúšov alebo akýchkoľvek iných doplnkov do domácnosti odporúčame využiť naše zľavové kódy.

Na jar sú najlepšie čerstvé

Pri kvetoch ešte ostaneme. Možno máte v obývačke nejaké celoročné kvetinové dekorácie z umelých kvetov, no počas jarného obdobia odporúčame skôr na dekorovanie interiérových priestorov využívať živé kvety a kytice, ktoré dodávajú sezónnosť, farbu a sviežu vôňu. Môžete ich umiestniť na konferenčný stolík, kozubovú rímsu alebo skrinku a okamžite tak vniesť jar do interiéru. Farby obývačke nepridáte len tým, že premaľujete každý rok všetky steny. Dajú sa do interiéru vniesť aj prostredníctvom nábytku, nástenných dekorácií, fotografií vo farebných rámoch alebo spomínaných vankúšov a čerstvých kvetov.

Ťažké nahradiť ľahkým – a vzdušným

Povinnou výbavou obývačky bývajú, samozrejme, aj textílie. Ťažké teplé deky zo zimy by ste mali vymeniť za niečo vzdušnejšie a svetlé. Na jar sa najlepšie hodia prírodné materiály a textúry, ako sú napríklad bavlna alebo ľan. Prírodu do obývačky dostanete aj cez okná. Ťažké zatemňujúce závesy tak odporúčame nahradiť priehľadnými, ľahkými alebo tkanými záclonami, ktoré síce umožňujú súkromie, ale aj prenikanie slnečného svetla. Vzdušnosť sa tak vo vašej obývačke ešte zdôrazní. Všetko potrebné na jarnú úpravu a osvieženie svojej domácnosti nájdete aj na aliexpress v slovenčine.