OCENENIE IF DESIGN AWARD 2018 PRE BÖHM JIHLAVA

30.5.2018 - Prestížna celosvetová súťaž IF DESIGN AWRD 2018 spoznala tohtoročných víťazov. Medzi ocenenými je aj dizajnér Michal Karafiát, ktorého kreslo Phoenix vytvorené pre značku Böhm Jihlava obstálo v konkurencii 6 400 produktov z 54 krajín sveta!

Návod, ako z interiéru urobiť príjemné miesto na prácu či relaxáciu, je jednoduchý: Pri výbere nábytku nespoliehať na nie príliš kreatívnu, unifikovanú ponuku obchodných reťazcov a radšej zamieriť k spoľahlivým, rokmi a spokojnými zákazníkmi prevereným českým výrobcom. Zaručeným tipom je čalúnený nábytok z produkcie Böhm Jihlava.

IF DESIGN AWARD patrí medzi najprestížnejšie a najväčšie dizajnérske súťaže na svete. Od roku 1953 sa dizajnéri, výrobcovia a používatelia pozerali na IF ako znak dobrého dizajnu. IF DESIGN AWARD je pečaťou výnimočnosti, svedectvo kvality a symbol dôvery.

Značka Böhm na trh vstúpila v roku 1993 a počas 25 rokov existencie sa etablovala v úspešnú firmu, pozdvihujúcu tradíciu a reputáciu výrobkov „Made in Slovakia“. Dokonalá funkčnosť, komfort, špičkový dizajn, nekompromisná kvalita, precízne remeselné prevedenie, ekologické a zdravotne nezávadné materiály. Dôvodov, prečo sa značke Böhm podarilo presadiť, je hneď niekoľko. Atraktívne sedacie súpravy, kreslá, rozkladacie pohovky, ktoré potešia rovnako záujemcov o funkčný a praktický čalúnený nábytok, tak aj priaznivcov individuálnych riešení a nápaditého dizajnu s puncom luxusu. Výroba má zákazkový charakter, takže každú objednávku sprevádza osobný prístup.

 

Trendy v životnom štýle aj v nábytkovom dizajne prechádzajú vývojom a v Böhm Jihlava na to dokážu operatívne reagovať. Každoročne uvádzajú na trh nové modely vhodné do súkromných i verejných priestorov ako ak nové kolekcie poťahových materiálov - od AquaClean, umožňujúci ľahké čistenie, cez látky s úpravami proti roztočom či s teflónovou úpravou až po pigmentové alebo luxusné anilínovej kože. Počas 25 rokov pôsobenia v odbore získali výrobky so značkou Böhm početné ocenenia za dizajn a za progresívne technológie. Pozornosť vzbudilo nielen originálne kreslo Phoenix, ale tiež Böhm Music - pohovka so zabudovaným subwooferom pre kompletné utajenie zdroja zvuku - a ďalšie vydarené kúsky.

"Dizaj­néri môžu byť sku­toč­nými inte­lek­tu­álmi budúc­nosti."
Paola Antonelli
Autorka

Magazín Trendy bývanie je dynamický magazín, ktorý vás prostredníctvom exkluzívnych fotografií a pútavého obsahu pripraveného v spolupráci s erudovanými odborníkmi prevedie nadčasovým interiérovým dizajnom, svetovou i domácou architektúrou, ekologickým bývaním, najnovšími stavebnými technológiami a najhorúcejšími trendmi.

Buďte neustále informovaní a objednajte si aktuálne vydanie, ročné predplatné, jeho elektronickú verziu alebo si zaobstarajte staršie čísla za zvýhodnenú cenu!