Konferenčný stolík ako základ obývačky. Pekný a praktický zároveň

Máte v obývačke už desať alebo viac rokov ten istý stolík, ktorý by ste chceli nejako oživiť, a tak vylepšiť celkový dojem miestnosti? Možno vôbec nemusíte kupovať nový. Stačí, ak sa necháte inšpirovať niektorým z našich nasledujúcich tipov!

Konferenčný stolík ako základ obývačky. Pekný a praktický zároveň
(zdroj: unsplash.com)

Nech vaša obývačka zakvitne

Konferenčný stolík obvykle nebýva vysoký, ale výška mu pristane. Jednou možnosťou, ako stolík opticky zvýšiť, je teda umiestniť naňho vysoké predmety. Nie však také, aby boli výrazné a nápadné. Môže to byť napríklad váza s kvetmi, pričom kvety môžete kombinovať aj na pozadí steny za konferenčným stolíkom. Či už v podobe kvetinovej tapety, alebo živých kvetov v črepníkoch, ktoré sa ťahajú do výšky. Váza bude navyše vždy trendy, takže vaša obývačka získa zároveň nadčasový look.

Zabudnite na stereotypy

Zabudnite na to, že stolík musí mať štyri nohy a musí byť štvorcový, prípadne obdĺžníkový. Ako stolík môžete použiť aj valec, alebo akékoľvek iné umelecky stvárnené prevedenie stolíka. Takýto stolík nepotrebuje ani žiadne špeciálne doplnky, aby na seba upútal pozornosť – je dekoráciou sám o sebe. Dekorácie nás niekedy zvádzajú k tomu, aby sme nimi zaplnili každé jedno voľné miestečko. Nezabúdajte však na účel obývačky, ktorý spočíva v relaxácii. A na to, aby ste si vytvorili v strede bytu svoju malú zenovú záhradu, stačí aj trocha dreva, piesok do misky a vonná tyčinka, prípadne trochu zelene a kamienky.

Ležiaca knižnica

Vedeli ste, že knihy sa dokážu dobre vynímať aj na stole, nielen na policiach? Môžu byť krásnou dekoráciou, ktorá navyše navodzuje intelektuálny dojem a ak si potrpíte na luxusné knihy a zberateľské edície, tak budú aj pútať pozornosť vašich návštev. Stačí k nim len malá vázička a váš stolík je akurát, ani plný, ani prázdny. Známym trikom na zladenie miestnosti je tón v tóne – to môžete využiť aj v súvislosti s vaším obývačkovým stolíkom. Tón v tóne môžete zvoliť vo farbe stolíka a sedačky, ale aj dekoráciami na stolíku. Vytvoríte tak v obývačke celok, ktorý príjemne ladí, nie je nudný a rozhodne neruší.