Aké rozmery majú krabice na koláče?

Pri pečení koláčov a zákuskov je konečným cieľom poskytnúť dokonalý zážitok z chutných cukroviniek vyrobených s láskou. Ak nechcete výsledný dojem z vašej snahy pokaziť, budete vo finále potrebovať vhodné krabice na koláče.

Aké rozmery majú krabice na koláče?
(zdroj: unsplash.com)

Prečo veľkosť rozhoduje?

Nájsť správne obalové materiály pre vaše koláče a torty je veľmi dôležité, pretože im dodávajú dôležitý dizajnový a prezentačný punc. Čo sa však stane, ak vyberiete nesprávnu veľkosť škatule pre svoje cukrovinky? Ak je vaša krabica na koláče príliš malá, váš obsah sa do nej poriadne nezmestí a možno budete musieť tortu či zákusky stlačiť, čo znamená totálnu prezentačnú katastrofu. Ak sa tomu chcete vyhnúť, čaká vás hľadanie tej správnej krabice na poslednú chvíľu, čo oneskorí vašu službu a môže znepokojiť zákazníkov. Naopak, ak je škatuľa na zákusky príliš veľká, vaša torta bude mať viac priestoru na pohyb, čo je veľké riziko počas doručovania. Môže to spôsobiť vážne poškodenie zákuskov a torty a ohroziť ich stabilitu. V zásade by vaša krabica mala byť o najmenej o 2,5 cm širšia ako váš koláč. Preto, aby ste ochránili svoje cukrovinky a dodali im profesionálny nádych, je nanajvýš dôležité mať v zásobe viaceré veľkosti krabíc na koláče. Na trhu ľahko nájdete malé krabičky od 125 x 210 x 70 mm, až po veľké tortové krabice s rozmermi 350 x 350 x 180 mm. Zaujímavosťou sú aj krabice s vnútorným zámkom s rozmermi 450 x 295 x 105 mm.

Dizajn je tiež dôležitý

Tak, ako hostí vo vašej gastro prevádzke osloví zaujímavé prostredie, dizajnový nábytok či kreatívne prestieranie na stôl, tak ich pri donáške zaujme dizajn vašich obalov. Tortová krabica s priehľadným okienkom sa dokonale hodí pre všetky výzorovo atraktívne koláče. Budú sa v nej vynímať aj torty, chlebíčky či iné jednohubky, pretože plastové okienko im dovolí vyniknúť v plnej kráse. Ak si zaobstaráte biele krabice bez potlače, môžete na ne dodatočne umiestniť logo, či slogan vašej značky alebo obal prispôsobiť podľa dodatočných požiadaviek vášho zákazníka. Obľúbené sú aj farebné krabice s celoplošnou potlačou. Vybrať si môžete z viacerých elegantných a štýlových motívov, ktoré krabičkám dávajú rôzne možnosti využitia, napríklad aj ako obal na darček. Ak plánujete niečo unikátne pre niekoho výnimočného, ​​môžete si pre svoje zákusky vybrať špeciálne krabičky. Trendom sú pásiky, retro dizajn či pastelové farby. Tieto fungujú skvelo na výročia, svadby, narodeniny a podobne. Vyberajte si však obaly iba z kvalitného a spoľahlivého materiálu ako je hnedý kraftový papier alebo vlnitá lepenka. Oba materiály sú šetrné voči prírode a ideálne pre všetky domácnosti, cukrárne a gastro prevádzky, ktorým záleží na životnom prostredí.

Stabilita a ochrana

Škatule s priehľadným okienkom majú aj inú, ako len dekoratívnu funkciu. Pomáhajú tiež sledovať obsah krabice počas doručovania bez toho, aby ste ich museli znova a znova otvárať a kontrolovať, či sú zákusky v poriadku. Pri výbere obalov dbajte aj na ľahkú manipuláciu, aby sa napríklad dali doširoka otvoriť, čo uľahčí prístup k vášmu pečivu a koláčom. Dôležitá je aj povrchová úprava proti nasiakavosti a praktické uzatváranie, aby nehrozilo poškodenie či znečistenie obsahu. Vychytávkou sú napríklad aj inteligentne vymyslené krabičky s praktickým vysúvacím a zasúvacím podnosom. Pôsobia elegantným dojmom a okrem gastro prevádzok sa hodia aj na všetky druhy akcií a osláv. Krabice z tvrdého polystyrénu zasa poskytnú vášmu pečivu stabilitu, zvládnu aj ťažší náklad a pojmú tortu takmer akejkoľvek veľkosti. Takýto materiál vydrží teplotu do 70 stupňov! Ešte jedna malá rada na záver: Odporúčame si vždy ponechať rezervu viac ako 2,5 cm od vrchu torty/zákuskov ku krabici, aby ste zabránili ich akémukoľvek stlačeniu.

Komerčný článok