Základné druhy bezpečnostných povrchov detského ihriska

Bezpečnosť detí je pre všetkých rodičov na prvom mieste pri navštevovaní detských zábavných centier. Keď rozprávame o detských ihriskách, chceme si predovšetkým predstaviť pohodlie, bezpečie, rozmanitý program a veľa rôznorodých aktivít, kde sa deti môžu plnohodnotne zabaviť a zažiť tak nezabudnuteľné zážitky plné radosti. V tomto článku sa dozviete, na aké typy povrchov môžete v zábavných centrách natrafiť a aké sú ich výhody oproti tým ostatným.

Základné druhy bezpečnostných povrchov detského ihriska
(zdroj: unsplash.com)

Gumové dlaždice odolné voči pádom

Ako prvé sú gumové dlaždice, ktoré sú najvhodnejšie pre detské zábavné centrum, nakoľko poskytujú vysokú ochranu a odolnosť pri nárazoch alebo pádoch. Pružný povrch skvelo absorbuje pády a minimalizuje riziko zranenia detí, na čom si rodičia potrpia najviac.

Dlaždice sú vyrobené samozrejme z gumy, vďaka čomu je povrch odolný aj proti silnému vetru, dažďu a poškodeniu pri samotnom hraní. Pre certifikované detské ihriská a ich vybavenie, ktoré je umiestnené v exteriéri je to skvelou výhodou a zaručuje to kvalitu a vytrvalosť ihriska.

Trávnatá plocha pre voľný pohyb

Či už sa jedná o živú trávu alebo kvalitnú umelú trávu, obe poskytujú bezpečný voľný pohyb a zároveň príjemný pocit pre chodidlá. Beh po tráve deťom vytvára radosť z pohybu a príjemnú zmenu po tvrdých a náročných povrchoch, ktoré môžu ich chodidlá poškodiť. Podstatné je trávnik udržiavať kosením a umývaním, aby bol vhodný na hranie a bezpečný pohyb detí.

Recyklovateľný gumový mulč

Produkty a doplnky pre detské ihriská sa nevyrábajú primárne s ekologických materiálov, preto recyklovateľný gumový mulč je skvelou variantou nielen kvôli vysokej miere bezpečia, zároveň tým pomáha aj životnému prostrediu, nakoľko sa vyrábajú z recyklovaných pneumatík a využíva už existujúce materiály. Tak isto ako aj gumové dlaždice, gumový mulč poskytuje odolnosť voči nárazom a tým udržiava bezpečné a priateľské prostredia pre všetkých.

Pieskové ihriská so štrkom

Piesok a štrk tvorí väčšinu exteriérových detských ihrísk, nakoľko sa jedná o pomerne lacnú variantu a ponúka aj ako takú odolnosť pri pádoch. Aj keď sa štrk používa pod ihriskovým vybavením, na ktorom sa deti šmýkajú a padajú, stále ponúka prirozenú ochranu pred zranením. Tak ako všetky atrakcie a materiály, aj štrk spĺňa všetky certifikované požiadavky, vďaka čomu sa tak často používa.

Na druhej strane piesok sa využíva prevažne v pieskoviskách a na miestach, kde by štrk nebol najvhodnejšie riešenie. Radosť z piesku si určite pamätá každý z nás a stále dokáže nadchnúť nejedno dieťa. Či už si chce dieťa užiť príjemné sedenie alebo stavať pieskové hrady, riziká zranenia sú minimálne a jedinou nevýhodou piesku je, že si ho neskôr nájdete aj doma.

Na záver, bezpečnosť je určite prvoradá pri každom type povrchu, je potrebné ale zvážiť aj možnosti, ktoré deťom ponúkajú. Pokiaľ je dieťa veľmi hravé, odporúča sa ho zobrať skôr do detských zábavných centier, ktoré ponúkajú gumovú podlahu. Pokiaľ je ale dieťa kľudné a má rado svoj priestor, detské pieskoviská a exteriérové ihriská budú jednoznačne dostačujúcim riešením. Či už je dieťa príliš hravé alebo na druhú stranu vôbec, určite sa bude cítiť bezpečne v skvelom a priateľskom prostredí.

Komerčný článok