Menší domček? Presvetlite ho sklenenými dverami a zábradlím

Staviate alebo prerábate vaše vysnívané bývanie? Nezabudnite, že kvalitu bývania okrem použitých materiálov pozitívne ovplyvňujú aj svetelné podmienky v interiéri. Najmä v menších a starších domoch môže byť presvetlenie výzvou, ktorej skôr či neskôr budete čeliť. Skvelý spôsob, ako využiť dostupné zdroje svetla na maximum, predstavuje sklo.

Menší domček? Presvetlite ho sklenenými dverami a zábradlím
(zdroj: freepik.com)

Francúzske okná alebo presklená stena sú vyhľadávané sklenené prvky, ktoré vám pomôžu vniesť do interiéru viac svetla. Sklo však ponúka oveľa širšie spektrum možností. Poradíme vám, ako moderne presvetliť každý, aj menší domček.

Svetlé bývanie podporuje dobrú náladu

Tmavé izby, v ktorých aj počas slnečných dní potrebujete oživiť umelým svetlom, vo vás prirodzene vyvolávajú pocit únavy. Svetlom zaliata obývačka, spálňa alebo schodisko naopak vnášajú do interiéru život. Vhodne umiestnené sklené plochy odrážajú slnečné lúče, čím vytvárajú pocit väčšieho priestoru aj v menšej domácnosti.

Sklo je skrátka originálny, nadčasový a odolný materiál, ktorý si zamilujete. Na trhu nájdete mnoho prevedení tohto tradičného materiálu – dostupné je farebné, pieskové, matné aj klasické číre sklo.

3 tipy, ako prvkami zo skla presvetliť menší domček

Moderné sklenené dvere

Ak si pri spomienke na sklenené dvere vybavíte obývačku starej mamy, máme pre vás dobrú správu. Moderné sklenené dvere predstavujú dizajnový prvok, ktorý vkusne a prakticky doplní nejeden architektonický štýl.

Na výber máte mnoho variácií a typov klasických aj posuvných dverí. Môžete nimi nahradiť dvere do všetkých miestností – získate oveľa viac prirodzeného svetla v celom dome. Zvuková a tepelná izolácia vám zároveň zaručí súkromie a komfort.

Sklenené zábradlie na schody

Nevhodne realizované a tmavé schodisko opticky zmenší priestor. V malom domčeku potrebujete presný opak – vniesť do srdca domova svetlo a eleganciu. Skvelý spôsob, ako to dosiahnuť, predstavuje zábradlie vytvorené zo skla.

Sklenené zábradlie na schody je bezpečné, odolné a jednoducho sa udržiava. Na výber máte širokú škálu farebných aj dizajnových prevedení.

Menší domček? Presvetlite ho sklenenými dverami a zábradlím
(zdroj: sklofix.sk)

Sklenené priečky v domácnosti

Hoci ich vídať najmä v obchodných a kancelárskych budovách, steny zo skla čoraz viac zdobia domácností. Sklenená stena predstavuje unikátnu možnosť ako rozdeliť izbu na dve časti bez vyššej straty svetelnosti.

Využite ich na oddelenie kuchyne od obývacej časti, predelenie detskej izby alebo vytvorenie menšieho šatníka. V malom domčeku dokáže stena zo skla zázraky.

Kvalitné sklenené prvky na mieru

Sklo je samo o sebe neutrálny materiál, preto je veľmi dobre kombinovateľný s kovovými, drevenými aj plastovými prvkami. Profesionáli zo Sklofix vám poradia, ako ho štýlovo zakomponovať do vášho interiéru. Inšpiráciu a odborne prevedené realizácie nájdete na www.sklofix.sk.

Komerčný článok